SEYAHAT SİGORTASI

Değerli Yolcularımız,


Tüm AB ve Schengen ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke vize alımı sırasında ve kendi ülkelerine girişte sağlık sigortasını zorunlu hale getirmiştir.

AB/Schengen ülkelerine giren tüm yabancı uyruklular geçerli sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. Yaptıracağınız Seyahat Sağlık Sigortasının Schengen müktesebatını eksiksiz olarak uygulayan tüm AB ülkelerinde geçerli olması gerekir. Vize Merkezimizde yaptıracağınız Seyahat Sağlık Sigortası poliçeniz ile, yukarıda belirtilen hususlara ilave olarak aşağıdaki teminatlara da sahip olursunuz.


Zorunlu yurtdışı seyahat sağlık sigortanızı, vize merkezlerimizde günlük 2 Euro’dan başlayan” fiyatlarla, dakikalar içerisinde” yaptırabilirsiniz. ( Sigorta süreleri, 1-8 gün, 9-16 gün, 17-30 gün ve maksimum 1 yıl olarak tanzim edilir. Fiyatlar seyahat süresine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.)

ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA : 

 Seyahat Sağlık Sigortası ve Eğitim amaçlı yurtdışına çıkacak öğrencilerimiz için Smart Sağlık Sigortası ve diğer sigorta seçeneklerimiz hakkında Detaylı bilgi almak için irtibata geçebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası ile sadece vize alabilme koşullarından birini de yerine getirmekle kalmaz, seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz her türlü kaza ve ani hastalık riskine karşı önlem almış olursunuz. Seyahat sağlık sigortası seyahatlerinizde size, kaza ve ani hastalık durumunda güvence sağlarken sağlık danışmanlığı ve asistan hizmetler de sunar. Poliçenizin kapsamı ile ilgili bilgiyi sigorta danışmanınızdan alabilirsiniz.
AB/Schengen ülkelerine giren tüm yabancı uyruklular geçerli sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. Yaptıracağınız Seyahat Sağlık Sigortasının Schengen müktesebatını eksiksiz olarak uygulayan tüm AB ülkelerinde geçerli olması kuralının yanı sıra minimum olarak aşağıdaki teminatları da içermesi gerekir.

Sayın Başvuru sahibi, Seyahat Sağlık Sigortası, Vize başvurularında sunulması zorunlu belgedir. Seyahat Sağlık sigortalarınızın orjinalliği açısından başvuru merkezlerimizde yaptırmanızı öneririz.

ÖDEDİĞİNİZ VİZE ÜCRETİ GARANTİ ALTINDA

 As Visa Solutions Vize Başvuru Merkezinden alacağınız Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi Vize Reddi Teminatı içermektedir. Vize Reddi almanız halinde ödediğiniz “85 Euro Vize Ücreti” poliçe teminatları dâhilinde iade alınabilmektedir. Acentemize özel Vize Reddi Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Poliçenizi ıslak imzalı ve kaşeli olarak İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerimizden temin edebilirsiniz.

 

İSTANBUL GÜVEN SİGORTA ACENTELİK HİZMETLERİ

0212 225 00 61

info@istanbulguvensigorta.com.tr 

ULUSLARARASI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

HDI SIGORTA YURTDIŞI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI TEMİNAT TABLOSU

LİMİTLER

Tıbbi Tedavi Teminatı

 

AVRUPA 30.000 EURO

TÜM DÜNYA 30.000 EURO

ABD-KANADA 50.000 USD

Medikal Bilgi/Organizasyon

Sigortalının Tıbbi Nedenlerle Nakli ve/veya Geri Dönüş Seyahati

Sigortalının tıbbi nedenlerle nakli

Sigortalının Cenazesinin Nakli

Yaralanma veya Hastalık Nedeniyle Yurtdışında Konaklama Süresinin Uzatılması

200 EURO Max. 5 gece

Sigortalıya Yapılacak Tedavi Nedeniyle Aile Üyelerinden Birinin Seyahati

LİMİTSİZ

Sigortalıya Yapılacak Tedavi Nedeniyle Aile Üyelerinden Birinin Konaklaması

200 EURO/ Gün Max. 4 gece.

Aile Üyelerinden Birinin Ölümü Nedeniyle Yolculuğun Durdurulması Sonucu Geri Dönüş

LİMİTSİZ

Evde Meydana Gelen Hasar Nedeniyle Yolculuğun Durdurulması Sonucu Geri Dönüş Seyahati

LİMİTSİZ

Tarifeli Havayolu Uçuşlarında Kaybolan, Zarar Gören, Çalınan Bagaj

350 EURO

Gecikmeli Bagaj

150 EURO

Kanuni İşlemlerle İlgili Kefalet  (Borç Olarak)

5.000 EURO

İlaç Gönderilmesi Organizasyonu

LİMİTSİZ

Acil Mesajların İletilmesi

LİMİTSİZ

Vize Reddi

Vize talebinde bulunan Sigortalının başvuru esnasında konsolosluk tarafından istenen tüm dokümanları beyan etmiş olmasına, hukuki hiçbir engelin olmamasına rağmen vize talebinin reddedilmesi ve bunu takiben Sigortalının HDI Sigorta’yı arayarak talepte bulunması halinde HDI Sigorta, Sigortalının konsolosluğa makbuz mukabilinde ödemiş olduğu vize ücretini Sigortalıya ödeyecektir. Sigortalının vize ücretini talep edebilmesi için, ilgili makbuz ile birlikte konsolosluğun vize reddine ilişkin antetli kağıda yazılmış kaşeli ve imzalı yazısını, Konsoloslukça istenen başvuru evraklarının listesini ve başvuru evraklarının kopyasını HDI Sigorta’ya ibraz etmesi zorunludur. Eksik evraka ve hukuki engellere dayalı vize reddi durumlarında Sigortalıya vize için ödemiş olduğu ücret ödenmez.  Vize veren kurumun ön gördüğü başvuru süresi içinde ve eksik evrak olmaksızın vize başvurusunda bulunulmasına rağmen, vizenin ilgili konsolosluk ve/veya aracı kurum tarafından herhangi bir nedenden dolayı yetiştirilememesi, kaybedilmesi vs. halinde oluşacak iptaller işbu Sözleşmede sınırlı sayıda ve koşulları ile belirtilmiş acil durum ve/veya mücbir sebep kapsamında olmadığından teminat kapsamında değildir. Yurtdışı uçuşlarda, kapıda vize veren ülkelerde, kapıda vize verilmemesi sebebiyle vize reddi teminatı ve gidiş uçuş veya dönüş bilet iptalinden doğacak talepler teminat kapsamında değildir.

Vize Bedeli

  • Tüm AB ve Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.
  • Teminat limiti 30.000 EURO ya da 50.000 USD olmalıdır.
  • Ani hastalık ve Acil durumlarda ayakta tedavi masraflarını karşılamalıdır.
  • Hastanede Acil yatılı tedavi ve hastalık halinde ikamet edilen ülkeye geri gönderilme ile ilgili masrafları karşılamalıdır.
  • Ölüm durumunda Cenazenin yurda nakli ya da sigortalının vefat ettiği yerde defin masraflarını karşılamalıdır.