Macaristan'ı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de en az dönüş tarihi itibari ile 3 ay geçerli yasal oturma izni olan yabancı uyruklu kişiler, Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Schengen vizesi her 6 aylık dönemlerde en fazla 90 gün Schengen bölgesinde kalma hakkı verir. 

Pasaportun en az dönüş tarihi itibari ile 90 gün geçerli olması gerekmektedir.

 

T.C. hususi, hizmet ve diplomatik pasaportları 90 güne kadar olan kalışlarda vizeden muaftır.

 

 

 

VİZE BAŞVURU SÜRECİ
AÇIKLAMA
BAŞVURU SÜREÇLERİ
Başvurunuz öncesinde seyahat planınızı ve amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. seyahat planınız ve seyahat amacınız hakkında herhangi bir yönlendirme yapamamaktayız. Seyahat amacınızı belirledikten sonra gideceğiniz ülkenin seyahat türleri sekmesinden gereken evrakları dikkatlice okumanız ve hazırlamanız gerekmektedir.
BAŞVURU ÖNCESİ
 
 
Online randevu almak için burayı tıklayınız.
 
 
RANDEVU ALIMI
Başvuru ofisimizden sadece Kısa süreli (90 güne kadar kalış) schengen vize başvurusu yapılabilir. Almış olduğunuz randevu saatinde başvuru için hazırlamış olduğunuz eksiksiz evraklar ile birlikte başvuru merkezimizde olmanız gerekmektedir. 25.09.2014 tarihi ve sonrasında parmak izi verdiyseniz başvurunuzu şahsen gelmeden bir acente aracılığı ile yapabilirsiniz. 25.09.2014 tarihinden önce vize aldıysanız ve vize başvurusu esnasında parmak izi vermediyseniz (VIS ibaresi olan schengen vizeniz yoksa) mutlaka şahsen gelmeniz gerekmektedir.
 
Başvuru ücretleri(Vize ücreti-Hizmet bedeli) sadece Euro olarak ve nakit ödenmektedir.
Ek servis hizmet ödemelerini(Kurye talebi-Form doldurma-Fotograf-Fotokopi-Çıktı alma…) TL olarak ve nakit yapabilirsiniz.
Tüm evraklar a4 boyutunda olmalıdır.
Başvurunuzu şahsen veya bir acente aracılığı ile yapabilirsiniz, başvurunuzu aile bireyleri veya bir yakınınız yapamaz. 
BAŞVURU SÜRECİ
Başvurunuz As Visa Solutions Başvuru Merkezi tarafından teslim alındıktan sonra 1 iş günü sonrasında konsolosluğa iletilir. Sistemimize kaydedilen bilgiler As Visa Solutions Vize Başvuru Merkezi veri tabanında başvurunuz süresince saklanır. Kişisel bilgileriniz konsolosluk dışında 3. kişi veya kişiler ile paylaşılmaz. As Visa Solutions başvuru merkezine bunu bilerek ve kabul ederek başvuru yapmış sayılırsınız.
BAŞVURU SONRASINDA
Ortalama vize işlem süresi 15 gündür. Özel durumlarda, bu süre, özellikle daha fazla inceleme gerektiğinde, en fazla 30 takvim gününe kadar uzatılabilir. İstisnai olarak, ek belgelere ihtiyaç duyulduğunda, süre maksimum 60 takvim gününe kadar uzatılabilir. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre uzatılabilir ve kısaltılabilir.
Pasaport takibini adınız ve soyadınız ile çağrı merkezimizden takip edebilirsiniz. Pasaport bilgileriniz, kişisel bilgileriniz ve vizenizin sonuçları hakkında çağrı merkezimizden bilgi verilmemektedir
 
Vize sonucunuz hakkında çağrı merkezimizden bilgi verilmemektedir.
PASAPORT TAKİP SÜRECİ
Pasaportunuzu başvuru merkezimizden siz yada Soyadınızın tutuğu bir yakınınız veya soyadınız tutmasa dahi birlikte başvuru yaptığınız bir kişi pasaportunuzu teslim alabilir. Pasaportunuzu bir yakınınız veya seyahat ettiğiniz arkadaşınız teslim alacaksa kimlik fotokopiniz altına pasaportumu ....... isimli kişi teslim alabilir altına isim soyadınız ve imzanızın yer aldığı bir vekalet ve turcu fişinizin orijinali ile pasaportunuzu teslim alabilirler. Pasaportunuzu şahsen teslim alacaksanız size başvuru esnasında verilen turuncu fişi ve kimliğinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
 
Başvuru esnasında kurye talep ederseniz ,pasaportunuz dilediğiniz bir adrese UPS kargo şirketi aracılığı ile teslim edilir.
PASAPORT TESLİM SÜRECİ

İTİRAZ (TEMYİZ):

Vize reddinin nedeni, yayınlanmış olan red formu kullanılarak konsolos tarafından bildirilir. Form Macarca dilindedir ancak İngilizce ve Türkçe versiyonları da başvuru sahibine sağlanmıştır. Başvuru sahiplerinin olumsuz bir karara itiraz etme (temyiz) hakkı bulunmaktadır. İtirazlar şahsi olarak, red kararının alındığı günden itibaren 8 takvim günü içerisinde Macaristan Başkonsolosluğu İstanbul’da yapılabilir. Ankara için itirazlar Macaristan Büyükelçiliği'ne yapılacaktır.İtiraz başvurusu için RANDEVU ALMAK ZORUNLUDUR. Randevu linki : https://ifr.mfa.gov.hu/Idopontfoglalas/Pages/Idopontfoglalas.aspx 

Seyahat amaçlarına ve farklı statülere göre istenen belgelerin yanısıra Başkonsolosluk ek belgeler isteme hakkına sahiptir.

Ek belgelerden bazıları aşağıdaki gibidir :

 • Eski Pasaport ( Eğer eski pasaportlar elinizde yoksa Emniyet Müdürlüğü'nden son 10 yıla ait yurtdışı giriş çıkış dökümü ve protokol yazısı )
 • Nüfus kayıt örneği ( Tüm aile bireylerini gösterir vukuatlı nüfus kayıt örneği )
 • Davet eden şahıs ile nüfus kayıt örneği  ( Yurtdışından size davetiye göndermiş olan kişi ile akrabalık derecesini gösteren nüfus kayıt örneği )
 • Sicil gazetesi ( Ticari sicil gazetesi )

Başkonsolosluk vize onayı için yukarıdaki belgelerin dışında destekleyici farklı belgeler de talep etme hakkına sahiptir.

Aşağıdaki ülkelere ait vatandaşların Başkonsolosluk yetkilileri ile birebir görüşme zorunluluğu vardır. Konsolosluk ile görüşme gününe ait tarih ve saat bilgisi başvuru sırasında başvuru sahibine verilecektir. Randevu alınması zorunludur. Bu ülkeler için minimum işlem süresi 15 gündür. Konsolosluk gerek gördüğünde işlem süresi uzayabilir.

Afganistan
Bangladeş
Cezayir (oturma izni lazım)
Fas (oturma izni lazım)
Filistin
Güney-Sudan
Irak (oturma izni lazım)
Iran (oturma izni lazım)
Kamerun (oturma izni lazım)
Kongo
Kuzey-Kore
Libya
Lübnan (oturma izni lazım)
Maldivler
Mali
Mısır (oturma izni lazım)
Moritanya
Mülteci
Nijer
Nijerya (oturma izni lazım)
Pakistan (oturma izni lazım)
Ruanda
Sri Lanka
Sudan
Suriye
Tunus (oturma izni lazım)
Ürdün (oturma izni lazım)
Vatansız
Vietnam (oturma izni lazım)
Yemen

 

 • Fotoğraf son 3 ayda çekilmiş yeni bir fotoğraf olmalıdır. Renkli baskı ve arka fon beyaz, 35-45mm ölçülerinde, yüzün açık biçimde görüneceği şekilde ve baş açık olacak biçimde (dini inanışlarından dolayı baş örtüsü kullananlar hariç) ve objektife direkt bakılarak çekilen bir resim olmalıdır. Güneş gözlüğü ile çekilmiş resimler kabul edilmemektedir. Gözlük kullananlar ise resim çekilirken, gözlük çerçevesinin gözü kapatmamasına dikkat etmelidir. Poz verirken normal bir yüz ifadesi verilmeli ve ağız kapalı konumda tutulmalıdır. Başvuru sahibi belirtilen özelliklerde bir fotoğraf getirmemişse As Visa Solutions vize işlemlerini başlatmaz ve başvuru sahibi istenilen özellikte fotoğraf temini için yönlendirilir.
 • Başvuru sahibi güncel pasaportunun aslını mutlaka yanında getirmelidir ve bu pasaport Bunun yanı sıra üzerinde TC kimlik numarası yazan Nüfus Cüzdanı fotokopisine ihtiyaç duyulacaktır.
 • Başvuru sahibi, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde kalınacak süre içerisinde (vizede belirtilen kalış süresini de ayrıca varsa transit geçiş süresini de kapsayacak biçimde)  olası sağlık problemleri, hastanede kalınması gerekir ise yatış ve tedavi masraflarını veya vefata bağlı nedenlerle tekrardan yurda dönüş masraflarını kapsayacak biçimde uygun ve Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olacak seyahat sigortası yaptırmak zorundadır. Bu seyahat sigortası poliçesi de en az 30.000 Euro teminatı kapsamalıdır.
 • Vize harç bedelleri ve As Visa Solutions'ın sağladığı koordinasyondan dolayı gerçekleşecek hizmet bedelleri, vize işlem büromuzda Euro ve nakit olarak ödenecektir. Lütfen internet sitemizden bu bedelleri öğrenip vize işlem bürosuna gelmeden önce gerekli miktardaki dövizi yanınızda bulundurunuz. Bu bedeller her başvuru için ödenecektir.
 • Başvuru sahibi birden fazla schengen ülkesini tek seferde ziyaret edecekse, en çok kalınacak olan ülkenin schengen vizesine başvuru yapılması gerekmektedir.
 • Evlendikten sonra pasaportunda kızlık soyadı değişikliği yapmamış olan başvuru sahiplerinin işlemleri gerçekleştirilemez. İşlemlerin gerçekleştirilebilmesi için mutlaka yeni soyadın yazılı olduğu pasaport alınmalıdır.
 • Başvuru formunda yazılan tüm kişisel veriler başvuruyu yapan kişiye ait olmalıdır (telefon numaraları dahil).
 • Başvuru sahibi tüm kişisel verilerini As Visa Solutions'a kendi iradesiyle, vize başvuru işleminin yapılabilmesi, işlenmesi, konsolosluğa iletilmesi, konsoloslukla paylaşılması amacıyla vermeyi peşin olarak kabul etmektedir ve onaylamaktadır. Eğer konsolosluk tarafından ek evrak talebi olduğunda As Visa Solutions bu belgeleri Konsolosluk adına başvuru sahibinden talep edebilecektir. Başvuru sahibi bunu bildiğini kabul etmektedir.
 • Başvuru sahibinin verdiği tüm kişisel bilgiler As Visa Solutions tarafından en fazla 90 gün muhafaza edilmektedir ve bu sürenin sonunda tamamen silinmektedir. Başvuru sahibi bu verilerin 90 gün için As Visa Solutions tarafından muhafaza edileceğini peşinen kabul etmektedir.
 • Web sitesi veya çağrı merkezimiz üzerinden yapılacak olan tüm randevu işlemlerinde, başvuru sahipleri eksiksiz ve doğru bilgi vermekle yükümlüdür. Yanlış veya eksik bilgilerle gerçekleştirilen randevularda daha sonra ortaya çıkacak olumsuzluklardan, vizenin işleme geç alınması/alınamaması ya da ret edilmesinden eksik bilgi veren başvuru sahibi sorumludur. Bu tür sonuçlarda As Visa Solutions'a herhangi bir sorumluluk yüklenemez.
 • Başvuru sahibi, başvuru formu ve ilgili tüm evraklar içerisindeki bilgilerin doğruluğunu peşin biçimde taahhüt eder ve bu bilgilerdeki herhangi bir eksiklikten, yanlışlıktan veya geçersizlikten dolayı olumsuz sonuçlanacak vize başvurusu sebebiyle As Visa Solutions herhangi bir sorumluluk yükleyemeyeceğini peşin olarak kabul eder.
 • Yapılacak olan vize başvuru işlemlerinde ödenen vize harç bedeli ve As Visa Solutions hizmet bedelleri (gecikme, konsolosluk tarafından ret edilme veya eksik evrak nedeniyle yine konsolosluk tarafından olumsuz sonuçlanan değerlendirmelerde ) hiçbir şekilde başvuru sahibine iade edilemez.
 • As Visa Solutions, Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu ile vize başvurusunda bulunan kişiler arasında koordinasyonu sağlamakla yükümlüdür. Vize başvurusunun değerlendirilmesi ve onaylanması aşamasında herhangi bir yükümlülüğe ya da etkiye sahip değildir. Başvuru sahibinin vize alıp alamayacağı ile alakalı kararı sadece Macaristan İstanbul Başkonsolosu verebilmektedir.
 • Başvuru sahibi vize başvurusunun konsolosluk tarafından ret edilmesi durumunda itiraz randevusu almak için https://ifr.mfa.gov.hu/Idopontfoglalas/Pages/Idopontfoglalas.aspx adresinden randevu alması gerekmektedir. itiraz süreci minimum 23 gün sürmektedir.
 • As Visa Solutions, vize işlem bürosudur ve Macaristan İstanbul Baş Konsolosluğu ile başvuru sahibi arasında koordinasyon görevini ifa etmektedir. As Visa Solutions, vize onaylama yetkisine sahip değildir.
 • As Visa Solutions web sitesinden veya çağrı merkezinden gerçekleştirilen randevu alımlarında, vize işlem büromuzda öncelikli sıra numarası verilmektedir. Randevusuz şekilde vize işlem büromuza gelen başvuru sahipleri, yoğunluğa göre daha geç işlem gerçekleştirebilirler. Başvuru işlemi yoğunluk durumuna göre bir sonraki güne bile sarkabilir. Bu nedenle lütfen randevu alarak geliniz.

MACARİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ DOKÜMANLAR

 • BAŞVURU FORMU: Başvuru formu eksiksiz doldurulmalı, okunabilir olmalı ve son sayfadaki imza bölümü, pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. Ev ve e-mail adresleri 17. maddeye yazılmalı, cep telefonu numarası başvuran kişiye ait olmalıdır. Başvuru formları mavi, siyah kalemle ya da bilgisayarda doldurulabilir. Başvuru sahibinin 18 yaşın altında olması durumunda, imzaların her iki ebeveyn tarafından atılması gerekir.
 • İKİ ADET BİOMETRİK FOTOĞRAF: Fotoğrafların son 3 ay içerisinde çekilmiş olması, yüzün objektife direkt olarak bakması, yüzün, kulakların ve alnın görünür olması, fon renginin beyaz ve fotoğrafların 35 mm x 45 mm ölçülerinde olması gerekir.
 • SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI POLİÇESİ: Yurtdışı Seyahat Sigortaları "ıslak imzalı ve kaşeli" olmak zorundadır. ıslak imzalı ve kaşeli olmayan seyahat sigortaları tarafından kabul edilmeyecektir.
  Sigorta tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalı ve öngörülen minimum transit ve kalış süresini kapsamalıdır. Minimum poliçe kapsamı 30.000 € olmalı ve minimum seyahat süresini kapsamalıdır.
  Not: Seyahat sağlık sigortası poliçenizi başvuru merkezimizde yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgiyi başvuru merkezlerimizdeki bankolarımızdan alabilirsiniz. 
 • COVİD 19 AŞI KARTI : Pasaport numarası tanımlı olması gerekir.
 • PASAPORT FOTOKOPİLERİ: İşlem görmüş tüm pasaport sayfalarının tam sayfa fotokopileri ile birlikte, kimlik bilgilerini içeren sayfaların tam sayfa fotokopileri gereklidir.
  Not*: Eğer varsa, son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen, İngiltere, Amerika vizelerinin fotokopileri de gereklidir.
  Not**: Birlikte seyahat edeceğiniz kişilerin var ise vize fotokopileri de gereklidir. Birlikte seyahat ettiğiniz kişinin yeşil pasaportu olması durumunda, pasaportun kişisel bilgileri içeren sayfasının fotokopisi yeterli olacaktır.
 • İŞVERENİN İZİN YAZISI: Belgenin mutlaka başvuranın şirketinden, çalışanın seyahat tarihlerini ve bu tarihlerde izinli olacağını belirtecek şekilde antetli kağıda basılarak işvereni tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olarak alınmış olması gerekir. Maaş bordrosu orijinal olmalı, son 3 aya ait ve mutlaka şirket yetkilileri tarafından imzalanmış ve damgalanmış olmalıdır. Dilekçe Türkçe, İngilizce ya da Macarca yazılmış olabilir.
 • ORİJİNAL KİŞİSEL BANKA HESAP ÖZETİ: Başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce bankadan alınmış son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümü alınmalı bankadaki gişe yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli ve imza sirkülü olması gerekmektedir. Banka hesabı internetten alınmış olsa dahi bankadan kaşe ve imza yaptırılmalıdır. Kişi şirket sahibi ise yüksek bakiyeli şirket banka hesabı ile başvuru yapabilir. Hesabınızda seyahatinizi finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.
  Not: Başvuru sahipleri, banka hesap özetinin yanısıra ayrıca kredi kartı dekontlarının fotokopilerini de ekleyebilirler. (Kredi kartı dekontunu eklemek mecburi değildir)
 • ŞİRKET DOKÜMANLARI: Faaliyet belgesi (son 6 ay içerisinde alınmış olmalıdır). Ticaret sicil gazetesi (Ünvan ve şirket ortakları net bir şekilde belirtilmiş olmalıdır). Vergi levhası (Güncel olmalıdır. Kapanan vergi dönemleri işlenmiş olmalıdır). İmza sirküleri (Şirket yetkilisinin bulunduğu veya şirket yetkilisi tarafından vekalet verilmiş ise, imza sirkülerine ek olarak vekalet ve vekalet verilen kişinin imza beyannamesi gerekmektedir.) -   Avukatlar için Üye olunan Baro kartı gerekmektedir.
 • SPONSOR MEKTUBU: Seyahat masrafları bir aile üyesi tarafından karşılanacak ise, seyahat edecek olan kişilerin arasındaki ilişki kanıtlanmalıdır.
  Not: Seyahat masrafları eş tarafından karşılanacak ise, evlilik cüzdanı gereklidir.
 • EVLİLİK CÜZDANININ KOPYASI: Seyahat masrafları eşlerden biri tarafından karşılanacak ise ya da soyadlarında değişiklik var ise verilmelidir.
 • İKAMETGAH BELGESİ: Yabancıların vize başvurusu yapabilmeleri için, mutlaka geçerli bir ikametgah belgeleri bulunmalıdır.
 • KİMLİK FOTOKOPİSİ : T.C. kimlik numarası olması gerekmektedir.
 • ÖĞRENCİ BELGESİ: öğrenci Belgesi e-devletten barkotlu alınmış olmalıdır.
  Not: Öğrenci kartı geçersizdir.


KÜLTÜREL YA DA SPORTİF FAALİYET VEYA KONFERANS KATILIMI AMAÇLI SCHENGEN VİZESİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

 • Uçuş / seyahat rezervasyonları ya da hedeflenen ulaşıma ait diğer belgeler: Rezervasyon(lar) – Otobüs, Tren, Uçak, Taşıt, Feribot vs.- PNR (rezervasyon numarası) ya da bilet numarası, yolcuların isimleri ve seyahat tarihlerini içermelidir. Birden fazla ülkeye seyahat etme durumunda, şehir/ülke transferleri mutlaka gösterilmeli ya da dilekçede belirtilmelidir. Uçak bileti rezervasyonları sadece " Airline Booking Reference No" ile kabul edilecektir.
   
  Otel rezervasyonları, onay numaralarını ve seyahat eden yolcuların isimlerini mutlaka içermelidir. İsim belirtilmeyen rezervasyonlar kabul edilmeyecektir.  
 • Geçim belgesi: Örneğin, son 3 aydaki hesap hacmini içeren banka hesap dökümü ve – son 3 aya ait maaş belgesi gibi düzenli gelirin belgesi (ya da benzeri).
 • KONFERANS İÇİN DAVETİYE: Katılınacak konferans için bir davetiye mektubu gereklidir ve bu mektupta konferansın nerede olacağı, katılımcının katılımıyla ilgili tüm bilgileri ve davet edilecek olan kişinin ismi bulunmalıdır.
 • Etkinlik organizatörü tarafından verilen davetiye veya kültürel servis sağlayıcı tarafından akdedilen kontrat ya da yaratıcı bir işe davetiye.
 • Not : Kişi, şirket ya da kurumlar tarafından gönderilen davet yazılarında davetiyeyi gönderen kişi ya da kurumların e-mail adreslerinin bulunması zorunludur.
 • Spor etkinlikleri için: Spor kulübü/spor federasyonu tarafından gönderilen davetiye veya spor etkinliğine katılımı onaylayan akreditasyon. Gönderen spor kulübü ya da spor federasyonu tarafından verilen sertifika.

Aşağıdaki dokümanlar kategorilerine göre sunulmalıdır:

Her bir başvuru sahibi ( Emekli, işveren ve çalışan farketmeksizin ) sosyal güvencelerini sağlayan belgelerini sunmaları gerekmektedir.

 • Başvuru sahibi çalışan ise – iş vereninden mektup, faaliyet belgesi ve/veya izin onayı, son üç aya ait ücret pusulası. İşe giriş bildirgesi ( Barkodlu )
 • Başvuru sahibi çiftçi ise – Tarım odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi.
 • Başvuru sahibi özel bir firmada çalışan ya da firma sahibi ise: ticaret odasındaki şirket kaydı ve ticaret sicil kaydı bülteninin kopyası.
 • Vergi ödeme tablosu. 
 • Başvuru sahibi emekli ise: E-devlet internet sitesinden alınmış emekliliği kanıtlayan belge ( barkotlu ) ve emeklilik maaşının yattığı banka hesap dökümü.
 • Başvuru sahibi öğrenci ise: Öğrenci Belgesi e-devletten barkotlu alınmış olmalıdır.
  Not: Öğrenci kartı geçersizdir.
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaşının altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ      
  Bu durum aşağıdaki durumlarda geçerli değildir:

  ·         Ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise (ebeveynlerden birinin vefatı)-nüfus kayıt örneği veya ölüm belgesi gereklidir

  ·         Velayeti yalnızca kendisinde bulunduruyorsa –mahkeme kararı veya nüfus kayıt örneği gereklidir

   

  SÜRESİ DOLAN PASAPORT
  Vize işlemleri ne kadar sürer? Vize işlemleri 15 takvim günü sürmektedir. Bu süre içerisinde herhangi bir karar garanti edilememektedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için acil işlem yoktur. Acil işlem sadece Avrupa Birliği ile vize kolaylaştırma anlaşması bulunan ülkelerin vatandaşları için bulunmaktadır.


İTİRAZ (TEMYİZ):

Vize reddinin nedeni, yayınlanmış olan red formu kullanılarak konsolos tarafından bildirilir. Form Macarca dilindedir ancak İngilizce ve Türkçe versiyonları da başvuru sahibine sağlanmıştır. Başvuru sahiplerinin olumsuz bir karara itiraz etme (temyiz) hakkı bulunmaktadır. İtirazlar şahsi olarak, red kararının alındığı günden itibaren 8 takvim günü içerisinde Macaristan Başkonsolosluğu İstanbul’da yapılabilir. İtiraz başvurusu için RANDEVU ALMAK ZORUNLUDUR. Randevu linki : https://ifr.mfa.gov.hu/Idopontfoglalas/Pages/Idopontfoglalas.aspx 

İtiraz işlemlerinin ücreti 35 Euro’dur ve bu tutarın ödemesi itirazla aynı anda yapılabilir. İtiraz işlemleri, başvuru tarihinden itibaren 15 takvim günü sürmektedir. İtiraz değerlendirmesi yargıya tabi olabilir. Red durumunda istenildiği zaman yeni bir başvuruda bulunulabilir ancak bu durumda vize bedelinin tekrar ödenmesi gerekir. Yeni bir vize başvurusu tekrar yapılabilir.  Macaristan ve Norveç arasındaki vize temsiliyeti anlaşmasına göre, Macaristan’ın vize başvurunuzla ilgili olumlu bir karar verememesi durumunda, başvurunuz Ankara’daki Norveç Büyükelçiliği tarafından Norveç Göç İdaresi’ne (UDI) ikinci bir görüş için yönlendirilebilir.
Norveç Göç İdaresi’ndeki işlem sürelerini görmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız:
https://www.udi.no/en/word-definitions/case-processing-times/#link-2319

Vize başvuru formunu aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.