DUYURULAR

C TİPİ BAŞVURU FORMLARI DEĞİŞMİŞTİR. YENİ BAŞVURU FORMLARININ SAYFA SAYISI 3'TÜR. İNTERNET SİTESİNDE ESKİ BAŞVURU FORMLARINI GÖRENLER (4 SAYFA OLAN) TARAYICILARINDAN ÖNBELLEĞİ SİLEREK TEKRAR DENEMELİLER.

*EVLİLİK VB. NEDENLER İLE İSİM VE SOY İSMİ DEĞİŞEN KİŞİLER VE İSİM
*SOY İSMİNDE "Ö" VE "Ü" HARFİ BULUNAN KİŞİLER
SON 59 AY İÇERİSİNDE SCHENGEN VİZESİ ALIRKEN PARMAK İZİ VERMİŞ OLSA DAHİ "MACARİSTAN, PORTEKİ VE SLOVENYA" BAŞVURULARINDA YENİDEN PARMAK İZİ VERMEK ZORUNDADIRLAR

 

İSTANBUL OFİSİMİZ  POLAT PİYALEPAŞA İSTİKLAL MAHALLESİ BARUTHANE DERESİ SOKAK NO: 2/C-D BLOK BEYOĞLU-İSTANBUL (MUHTARLIK ARKASI) ADRESİNE TAŞINMIŞTIR.

D TİPİ BAŞVURULAR SADECE SAAT 08:00-10:00 SAATLERİ ARASINDA KABUL EDİLECEKTİR. SAAT 10:00'DAN SONRA GELEN D TİPİ BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR.


YABANCI UYRUKLU VE ÇİFTE VATANDAŞLIĞI OLAN KİŞİLERİN BAŞVURULARI VE MÜLAKATLARI : İSTANBUL OFİSTEN SADECE PERŞEMBE GÜNÜ, ANKARA OFİSTE PAZARTESİ, SALI, ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNLERİ KABUL EDİLMEKTEDİR.

PORTEKİZ C TİPİ BAŞVURULARI SADECE İSTANBUL OFİSİMİZDEN KABUL EDİLMEKTEDİR. ANKARA OFİSİMİZDE PORTEKİZ BAŞVURU SEÇENEĞİ BULUNMAMAKTADIR.

İSTANBUL'DAN YAPILAN BAŞVURULARDA DAHA SONRA GÖNDERİLECEK EKSİK EVRAKLAR SADECE eksikevrak.ist@mfa.gov.hu  MAİL ADRESİNE GÖNDERİLMELİDİR.KONSOLOSLUĞUN GENEL MAİL ADRESİNE GÖNDERİLEN EKSİK EVRAKLAR DİKKATE ALINMAYACAKTIR.

UZAKTAN BAŞVURU ( POSTA/KURYE YOLU İLE ) HİZMETİMİZ BAŞLAMIŞTIR. DETAYLI BİLGİ İÇİN info@as-visa.com ADRESİMİZE MAİL ATARAK YA DA ÇAĞRI MERKEZİMİZİ ARAYARAK BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

C TİPİ VİZE BAŞVURULARINDA BAŞVURU TARİHİYLE SEYAHAT TARİHİ ARASINDA EN AZ 15 GÜN OLMASI GEREKİR. DAHA ERKEN SEYAHAT ETMEK İSTEYEN YOLCULAR KONUYLA İLGİLİ KONSOLOSLUKTAN ONAY ALMALIDIR.

SON 59 AY İÇİNDE HERHANGİ BİR VİZE BAŞVURUSUNDA PARMAK İZİ VEREN KİŞİLER BAŞVURUYA ŞAHSEN GELMEK ZORUNDA DEĞİLDİR. YETKİLENDİRİLMİŞ ACENTELER ARACILIĞI İLE BAŞVURABİLİRLER.


BAŞVURU TARİHİ İLE SEYAHAT TARİHLERİ ARASINDA EN AZ 15 GÜN OLMAK ZORUNDADIR. DAHA KISA SÜREDE SEYAHAT ETMEK İSTEYENLER KONSOLOSLUKTAN ONAY ALMAK ZORUNDADIR.

YABANCI UYRUKLU VE ÇİFTE VATANDAŞLIĞI OLAN KİŞİLERİN BAŞVURULARI VE MÜLAKATLARI :
İSTANBUL OFİSTEN SADECE PERŞEMBE GÜNÜ
ANKARA OFİSTE PAZARTESİ, SALI, ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNLERİ KABUL EDİLMEKTEDİR.

"D" TİPİ VİZE BAŞVURULARI İÇİN İLGİLİ SAYFAYI ZİYARET EDİNİZ.

D TİPİ VİZE BAŞVURULARI İÇİN RANDEVULAR KONSOLOSLUĞUN İNTERNET SİTESİNDEN ALINMAKTADIR. BAŞVURULAR AS VİSA BAŞVURU MERKEZLERİMİZDEN YAPILACAK OLUP MÜLAKATLAR AYNI GÜN KONSOLOSLUK VE BÜYÜKELÇİLİKTE YAPILACAKTIR.

İSTANBUL VE ANKARA İÇİN D TİPİ RANDEVU LİNKİ: https://konzinfoidopont.mfa.gov.hu/home
ERKEN TARİHE RANDEVU TALEBİ İÇİN KONSOLOSLUK VE ELÇİLİKLERE E-MAİL GÖNDERİLMELİDİR.


İSTANBUL KONSOLOSLUK E-MAIL ADRESİ :
consulate.ist@mfa.gov.hu
ANKARA BÜYÜKELÇİLİK MAİL ADRESI   : consulate.ank@mfa.gov.hu

MACARİSTANA SEYAHAT İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU :
Macaristan vatandaşlarının yabancı akrabalarının Macaristan’a girişine aşağıda belirtilen hususlarda izin verilmektedir:
1. Macaristan vatandaşının yabancı akrabasının Macaristan’da oturma izni varsa ve bu hakkını oturma belgesi ile doğrulayabiliyorsa, yabancı şahsın Macaristan’a girmesine izin verilir.
2. Macaristan vatandaşının yabancı akrabası Macaristan’da oturma iznine sahip değilse fakat evlilik belgesine göre eşi Macaristan vatandaşı ise ve evliliğinin Macaristan’da kaydı var ise, yabancı şahsın Macaristan’a girmesine izin verilir. Evliliğin Macaristan’da kaydı yok ise, yabancı şahsın Macaristan’a girmesine izin verilemez.

BAŞVURU SAHİPLERİ VE ACENTELERİN DİKKATİNE:
 

VIP BAŞVURULAR HAKKINDA:
Turistik amaçlı başvurular seyahate 15 günden az süre var ise VIP olarak kabul edilemez, ancak 15 gün ve daha fazla süre var ise kabul edilir.  VIP başvuruların amacı spor, konferans, sağlık, ticaret (sadece yüksek öncelikli şirketler) veya istisnai durumlarda (örneğin bir yakının hastalanması durumunda) ziyaret olabilir. Şoförlerin ve pilotların başvuruları VIP olarak kabul edilemez.

MACARİSTAN VİZESİ BAŞVURU AMAÇLARI HAKKINDA :                                                                                        a) eğer seyahatinizin tek hedefi Macaristan’dır,
b) eğer seyahatiniz boyunca birden fazla ülkeye uğrarsanız veya 2 aylık bir süre içinde bir kereden fazla seyahat etmeyi düşünüyorsanız ve seyahatinizin veya seyahatlerinizin gün sayısı bakımından ana hedefi Macaristan’dır,
c) eğer Macaristan’da aktarma yapmak isterseniz,
d) eğer sadece Macaristan’da aktarma yapmak isterseniz,
e) eğer birden fazla Schengen üyesi ülkesinde aktarma yapmak isterseniz ve ilk aktarma noktanız Macaristan ise

Vize başvuru formları:
Türkçe:
BAŞVURU FORMU
İngilizce: BAŞVURU FORMU
Macarca: BAŞVURU

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI GÜNCELLEMESİ HAKKINDA : Yurtdışı Seyahat Sigortaları "ıslak imzalı ve kaşeli" olmak zorundadır. ıslak imzalı ve kaşeli olmayan seyahat sigortaları tarafından kabul edilmeyecektir.

D TİPİ ( OTURUM İZNİ ) VİZE BAŞVURULARI İÇİN İSTANBUL'DA KURYE HİZMETİ ZORUNLUDUR. KURYE HİZMETİ 10€ OLUP SADECE EURO VE NAKİT ŞEKİLDE BAŞVURU BEDELİNE EK OLARAK ÖDENİR.

: "PORTEKİZ" İÇİN ERASMUS KAPSAMINDA OLAN VE 1 KEREDE 90 GÜNDEN FAZLA KALIŞLI VİZE BAŞVURULARI MERKEZİMİZDEN YAPILAMAYACAKTIR. 90 GÜNDEN AZ KALIŞLI ERASMUS BAŞVURULARI MERKEZİMİZDEN YAPILABİLİR.

MACARİSTAN İÇİN D TİPİ OTURUM VİZESİ BAŞVURULARI İSTANBUL VE ANKARA AS VISA SOLUTIONS BAŞVURU MERKEZİMİZLERİMİZDE YAPILMAKTADIR.

PORTEKİZ VİZE BAŞVURULARI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU : PORTEKİZ'DEN OTURUM İZNİ BAŞVURULARI ONAYLANMIŞ KİŞİLERİN OTURUM KARTLARINI ALMAK İÇİN YAPACAKLARI VİZE BAŞVURULARI SADECE PORTEKİZ ELÇİLİĞİ'NDEN KABUL EDİLECEKTİR.

HAKSIZ KAZANÇ, DOLANDIRMA VE BENZERİ FAALİYETLER HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU : Başvuru bedeli havale-eft ve benzeri ödeme şekilleri ile kabul edilmemektedir. Başvuru bedeli, başvuru esnasında veznemize nakit ve Euro olarak ödenmektedir

AS Visa Solutions başvuru merkezi kapısının önünde ve sokağında belirli bir ücret karşılığında hizmet sunan kişilerden,  AS Visa Tarafından yetkilendirilmemiş acentelerden ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı AS Visa Solutions olarak önermemekteyiz. Daha önceki tecrübelerimizden başvuru sahiplerinin doğru bilgilendirilmedikleri ve yanlış belgeler sundukları gözlemlenmektedir. Macaristan Büyükelçiliği, Macaristan Başkonsolosluğu ve AS Visa Solutions Vize İşlem Merkezinin bu kişilerle, yetkisiz acentelerle ve tercüme bürolarıyla bir bağlantısının olmadığı hususunu bilgilerinize arz ederiz.