DUYURULAR

MACARİSTAN KONSOLOSLUĞU 23 ARALIK 2019 - 5 OCAK 2020 TARİHLERİ ARASINDA KAPALI OLACAKTIR. AS VİSA BAŞVURU MERKEZİMİZ BU TARİHLERDE HİZMET VERECEKTİR.

ANKARA MACARİSTAN KONSOLOSLUĞU 24-27 ARALIK TARİHLERİ ARASINDA - 30 ARALIK VE 31 ARALIK TARİHLERİNDE TAM GÜN 31 ARALIK YARIM GÜN 1 OCAK TARİHİNDE TAM GÜN KAPALI OLACAKTIR. 

BAŞVURU SAHİPLERİ VE ACENTELERİN DİKKATİNE:

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI GÜNCELLEMESİ HAKKINDA : Yurtdışı Seyahat Sigortaları "ıslak imzalı ve kaşeli" olmak zorundadır. ıslak imzalı ve kaşeli olmayan seyahat sigortaları tarafından kabul edilmeyecektir.

MARMARA VE EGE BÖLGELERİNDE İKAMET EDENLER, ANKARA BAŞVURU MERKEZİMİZDEN C TİPİ VE D TİPİ VİZE BAŞVURUSU YAPAMAZLAR. ANKARA BAŞVURU MERKEZİMİZ MARMARA VE EGE DIŞINDAKİ TÜM BÖLGELERDEN BAŞVURULARI KABUL ETMEKTEDİR.

İSTANBUL VE İZMİR BAŞVURU MERKEZLERİMİZ İÇİN İKAMET YA DA BÖLGE AYRIMI OLMAKSIZIN ( NORVEÇ HARİÇ. Norveç ile ilgili bilgi aşağıda mevcuttur. ) TÜM BÖLGELERDEN BAŞVURU KABUL EDİLMEKTEDİR.

D TİPİ ( OTURUM İZNİ ) VİZE BAŞVURULARI İÇİN KURYE HİZMETİ ZORUNLUDUR. KURYE HİZMETİ 10€ OLUP SADECE EURO VE NAKİT ŞEKİLDE BAŞVURU BEDELİNE EK OLARAK ÖDENİR.

KURYE İLE TESLİM HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU :

Kurye İptal İşlemi Hakkında

Satın alınmış kurye hizmetinin iptali sadece e-mail yolu ile kabul edilmektedir. Kurye hizmetinden faydalanan başvuru sahibi, iptal etmek istediği kurye için ad-soyad, pasaport numarası ve başvuru numarası bilgilerinin yer aldığı bir e-maili kuryeiptal@as-visa.com adresine, konuya kurye iptali yazarak göndermelidir. Telefon ile kurye iptal talebi oluşturulamamaktadır.
 
*Önemli Uyarılar :
Kurye iptalleri geri alınamamaktadır ve ödenen kurye bedeli iade edilmemektedir.

*Önemli Uyarı;
Kurye iptal e-mailleriniz en kısa sürede cevaplanacaktır. E-mailinize dönüş yapılmaz ise lütfen çağrı merkezimiz ile iletişime geçiniz. Kurye iptal mailine atılan kurye iptali dışındaki konulara odaklı mailler cevaplanmayacaktır.

*Önemli Uyarı;
Pasaportlar çalışma günlerinde saat 14:00’da kuryeye teslim edilmektedir. Pasaportlar merkezimize geldiği gün kuryeye verildiği için pasaportunuzun merkezimize ulaştığı gün 13:30’dan sonra gelen iptal e-mailleri işleme alınamayacaktır.

PORTEKİZ ERASMUS BAŞVURULARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU : "PORTEKİZ" İÇİN ERASMUS KAPSAMINDA OLAN VE 1 KEREDE 90 GÜNDEN FAZLA KALIŞLI VİZE BAŞVURULARI MERKEZİMİZDEN YAPILAMAYACAKTIR. 90 GÜNDEN AZ KALIŞLI ERASMUS BAŞVURULARI MERKEZİMİZDEN YAPILABİLİR.

NORVEÇ VİZE BAŞVURULARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU :
NORVEÇ BAŞVURULARI İÇİN DAHA ÖNCE PARMAK İZİ VERİLMİŞ OLSA BİLE BAŞVURU SAHİBİ ŞAHSEN GELMEK ZORUNDADIR.
İSTANBUL BAŞVURU MERKEZİMİZDEN SADECE MARMARA BÖLGESİNDE İKAMET EDEN KİŞİLERİN BAŞVURULARI KABUL EDİLECEKTİR. BÖLGE BİLGİSİ İÇİN
TIKLAYIN

MACARİSTAN İÇİN D TİPİ OTURUM VİZESİ BAŞVURULARI İSTANBUL VE ANKARA AS VISA SOLUTIONS BAŞVURU MERKEZİMİZLERİMİZDE YAPILMAKTADIR.

PORTEKİZ VİZE BAŞVURULARI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU : PORTEKİZ'DEN OTURUM İZNİ BAŞVURULASU ONAYLANMIŞ KİŞİLERİN OTURUM KARTLARINI ALMAK İÇİN YAPACAKLARI VİZE BAŞVURULARI SADECE PORTEKİZ ELÇİLİĞİ'NDEN KABUL EDİLECEKTİR.

SMS BİLGİLENDİRME HİZMETİ ALAN KİŞİLER İÇİN BİLGİ DUYURUSU : 6698 No.lu Kişisel Verileri Koruma Kanunu için tıklayın  detaylı bilgi için tıklayın

HAKSIZ KAZANÇ, DOLANDIRMA VE BENZERİ FAALİYETLER HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU : Başvuru bedeli havale-eft ve benzeri ödeme şekilleri ile kabul edilmemektedir. Başvuru bedeli, başvuru esnasında veznemize nakit ve Euro olarak ödenmektedir

 

AS Visa Solutions başvuru merkezi kapısının önünde ve sokağında belirli bir ücret karşılığında hizmet sunan kişilerden,  AS Visa Tarafından yetkilendirilmemiş acentelerden ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı AS Visa Solutions olarak önermemekteyiz. Daha önceki tecrübelerimizden başvuru sahiplerinin doğru bilgilendirilmedikleri ve yanlış belgeler sundukları gözlemlenmektedir. Macaristan Büyükelçiliği, Macaristan Başkonsolosluğu ve AS Visa Solutions Vize İşlem Merkezinin bu kişilerle, yetkisiz acentelerle ve tercüme bürolarıyla bir bağlantısının olmadığı hususunu bilgilerinize arz ederiz.

VIS’li vize sahibi bireysel başvuru sahiplerinin dikkatine, VIS ibaresi (25.09.2014 sonrası alınmış 5 yıl geçerli parmak izi olan schengen vizesi) yer alan Schengen vizeniz var ise sizin adınıza sadece kurumsal olarak kurumumuzda kaydı olan acenteler aracılığıyla şahsen gelmeden başvuru yapabilirsiniz. VIS ibaresi olan vizeniz olsa bile, 3.kişiler, aile bireyleri (eş-kardeş-anne-baba…) soy-ad aynı bile olsa başvuru sahibi adına (sizin adınıza) başvuru yapamazlar. Sadece, Şahsen gelerek ya da Acente aracılığı ile başvuru yapılabilir.