DUYURULAR

SON 59 AY İÇİNDE HERHANGİ BİR VİZE BAŞVURUSUNDA PARMAK İZİ VEREN KİŞİLER BAŞVURUYA ŞAHSEN GELMEK ZORUNDA DEĞİLDİR. YETKİLENDİRİLMİŞ ACENTELER ARACILIĞI İLE BAŞVURABİLİRLER.


BAŞVURU TARİHİ İLE SEYAHAT TARİHLERİ ARASINDA EN AZ 15 GÜN OLMAK ZORUNDADIR. DAHA KISA SÜREDE SEYAHAT ETMEK İSTEYENLER KONSOLOSLUKTAN ONAY ALMAK ZORUNDADIR.

YABANCI UYRUKLU VE ÇİFTE VATANDAŞLIĞI OLAN KİŞİLERİN BAŞVURULARI VE MÜLAKATLARI :
İSTANBUL OFİSTEN SADECE PERŞEMBE GÜNÜ
ANKARA OFİSTE PAZARTESİ, SALI, ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNLERİ KABUL EDİLMEKTEDİR.

"D" TİPİ VİZE BAŞVURULARI İÇİN İLGİLİ SAYFAYI ZİYARET EDİNİZ.

BAŞVURU MERKEZİMİZİN ÇALIŞMA SAATLERİ GÜNCELLENMİŞTİR.

D TİPİ VİZE BAŞVURULARI İÇİN RANDEVULAR KONSOLOSLUĞUN İNTERNET SİTESİNDEN ALINMAKTADIR. BAŞVURULAR AS VİSA BAŞVURU MERKEZLERİMİZDEN YAPILACAK OLUP MÜLAKATLAR AYNI GÜN KONSOLOSLUK VE BÜYÜKELÇİLİKTE YAPILACAKTIR.

İSTANBUL VE ANKARA İÇİN D TİPİ RANDEVU LİNKİ: https://konzinfoidopont.mfa.gov.hu/home
ERKEN TARİHE RANDEVU TALEBİ İÇİN KONSOLOSLUK VE ELÇİLİKLERE E-MAİL GÖNDERİLMELİDİR.


İSTANBUL KONSOLOSLUK E-MAIL ADRESİ :
consulate.ist@mfa.gov.hu
ANKARA BÜYÜKELÇİLİK MAİL ADRESI   : consulate.ank@mfa.gov.hu


BAŞVURU MERKEZİMİZDEN "NORVEÇ" BAŞVURULARI ALINMAYACAKTIR.

MACARİSTANA SEYAHAT İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU :

 

Macaristan vatandaşlarının yabancı akrabalarının Macaristan’a girişine aşağıda belirtilen hususlarda izin verilmektedir:
1. Macaristan vatandaşının yabancı akrabasının Macaristan’da oturma izni varsa ve bu hakkını oturma belgesi ile doğrulayabiliyorsa, yabancı şahsın Macaristan’a girmesine izin verilir.
2. Macaristan vatandaşının yabancı akrabası Macaristan’da oturma iznine sahip değilse fakat evlilik belgesine göre eşi Macaristan vatandaşı ise ve evliliğinin Macaristan’da kaydı var ise, yabancı şahsın Macaristan’a girmesine izin verilir. Evliliğin Macaristan’da kaydı yok ise, yabancı şahsın Macaristan’a girmesine izin verilemez.

BAŞVURU SAHİPLERİ VE ACENTELERİN DİKKATİNE:
 
VİZE ÜCRETİ HAKKINDA
2 Şubat 2020 tarihi itibari ile vize ücretleri değişmiştir:
Vize türü  Yeni ücret
Schengen vizesi  80 EUR + 25€ aracı kurum hizmet bedeli
Schengen vizesi 6-12 yaş arası için  25€ aracı kurum hizmet bedeli
Schengen vizesi 0-6 yaş arası için  Ücretsiz

VIP BAŞVURULAR HAKKINDA:
Turistik amaçlı başvurular seyahate 15 günden az süre var ise VIP olarak kabul edilemez, ancak 15 gün ve daha fazla süre var ise kabul edilir.  VIP başvuruların amacı spor, konferans, sağlık, ticaret (sadece yüksek öncelikli şirketler) veya istisnai durumlarda (örneğin bir yakının hastalanması durumunda) ziyaret olabilir. Şoförlerin ve pilotların başvuruları VIP olarak kabul edilemez.

MACARİSTAN VİZESİ BAŞVURU AMAÇLARI HAKKINDA :                                                                                        a) eğer seyahatinizin tek hedefi Macaristan’dır,
b) eğer seyahatiniz boyunca birden fazla ülkeye uğrarsanız veya 2 aylık bir süre içinde bir kereden fazla seyahat etmeyi düşünüyorsanız ve seyahatinizin veya seyahatlerinizin gün sayısı bakımından ana hedefi Macaristan’dır,
c) eğer Macaristan’da aktarma yapmak isterseniz,
d) eğer sadece Macaristan’da aktarma yapmak isterseniz,
e) eğer birden fazla Schengen üyesi ülkesinde aktarma yapmak isterseniz ve ilk aktarma noktanız Macaristan ise

Vize başvuru formları:
Türkçe:
BAŞVURU FORMU
İngilizce: BAŞVURU FORMU
Macarca: BAŞVURU

ÖNEMLİ GÜNCELLEME : SCHENGEN VİZESİ HARÇ BEDELİ TUTARLARI GÜNCELLENMİŞTİR. GÜNCEL TUTARLAR 3 ŞUBAT 2020 TARİHİNDEN İTİBAREN YAPILACAK BAŞVURULARDA UYGULANACAKTIR. GÜNCEL FİYATLAR İÇİN TIKLAYIN

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI GÜNCELLEMESİ HAKKINDA : Yurtdışı Seyahat Sigortaları "ıslak imzalı ve kaşeli" olmak zorundadır. ıslak imzalı ve kaşeli olmayan seyahat sigortaları tarafından kabul edilmeyecektir.

D TİPİ ( OTURUM İZNİ ) VİZE BAŞVURULARI İÇİN İSTANBUL'DA KURYE HİZMETİ ZORUNLUDUR. KURYE HİZMETİ 10€ OLUP SADECE EURO VE NAKİT ŞEKİLDE BAŞVURU BEDELİNE EK OLARAK ÖDENİR.

KURYE İLE TESLİM HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU :

Kurye İptal İşlemi Hakkında

Satın alınmış kurye hizmetinin iptali sadece e-mail yolu ile kabul edilmektedir. Kurye hizmetinden faydalanan başvuru sahibi, iptal etmek istediği kurye için ad-soyad, pasaport numarası ve başvuru numarası bilgilerinin yer aldığı bir e-maili ( SAAT 08:30 İLE 12:30 SAATLERİ ARASINDA )kuryeiptal@as-visa.com adresine, konuya kurye iptali yazarak göndermelidir. Telefon ile kurye iptal talebi oluşturulamamaktadır.
 
Kurye iptalleri geri alınamamaktadır ve ödenen kurye bedeli iade edilmemektedir.


Kurye iptal e-mailleriniz en kısa sürede cevaplanacaktır. E-mailinize dönüş yapılmaz ise lütfen çağrı merkezimiz ile iletişime geçiniz. Kurye iptal mailine atılan kurye iptali dışındaki konulara odaklı mailler cevaplanmayacaktır.


Pasaportlar çalışma günlerinde saat 14:00’da kuryeye teslim edilmektedir. Pasaportlar merkezimize geldiği gün kuryeye verildiği için pasaportunuzun merkezimize ulaştığı gün 13:30’dan sonra gelen iptal e-mailleri işleme alınamayacaktır.

PORTEKİZ ERASMUS BAŞVURULARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU : "PORTEKİZ" İÇİN ERASMUS KAPSAMINDA OLAN VE 1 KEREDE 90 GÜNDEN FAZLA KALIŞLI VİZE BAŞVURULARI MERKEZİMİZDEN YAPILAMAYACAKTIR. 90 GÜNDEN AZ KALIŞLI ERASMUS BAŞVURULARI MERKEZİMİZDEN YAPILABİLİR.

MACARİSTAN İÇİN D TİPİ OTURUM VİZESİ BAŞVURULARI İSTANBUL VE ANKARA AS VISA SOLUTIONS BAŞVURU MERKEZİMİZLERİMİZDE YAPILMAKTADIR.

PORTEKİZ VİZE BAŞVURULARI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU : PORTEKİZ'DEN OTURUM İZNİ BAŞVURULARI ONAYLANMIŞ KİŞİLERİN OTURUM KARTLARINI ALMAK İÇİN YAPACAKLARI VİZE BAŞVURULARI SADECE PORTEKİZ ELÇİLİĞİ'NDEN KABUL EDİLECEKTİR.

SMS BİLGİLENDİRME HİZMETİ ALAN KİŞİLER İÇİN BİLGİ DUYURUSU : 6698 No.lu Kişisel Verileri Koruma Kanunu için tıklayın  detaylı bilgi için tıklayın

HAKSIZ KAZANÇ, DOLANDIRMA VE BENZERİ FAALİYETLER HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU : Başvuru bedeli havale-eft ve benzeri ödeme şekilleri ile kabul edilmemektedir. Başvuru bedeli, başvuru esnasında veznemize nakit ve Euro olarak ödenmektedir

 

AS Visa Solutions başvuru merkezi kapısının önünde ve sokağında belirli bir ücret karşılığında hizmet sunan kişilerden,  AS Visa Tarafından yetkilendirilmemiş acentelerden ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı AS Visa Solutions olarak önermemekteyiz. Daha önceki tecrübelerimizden başvuru sahiplerinin doğru bilgilendirilmedikleri ve yanlış belgeler sundukları gözlemlenmektedir. Macaristan Büyükelçiliği, Macaristan Başkonsolosluğu ve AS Visa Solutions Vize İşlem Merkezinin bu kişilerle, yetkisiz acentelerle ve tercüme bürolarıyla bir bağlantısının olmadığı hususunu bilgilerinize arz ederiz.