Norveç Schengen vizesi için seyahat amacınıza göre farklı belgeler istenmektedir. Norveç'e seyahat etmek için seyahat amacınıza uygun olan evraklar ile başvurmanız, doğru prosedürü izlemeniz, vize işlemlerinizin olumlu ve zamanında sonuçlanması adına çok önemlidir.

As Visa Solutions Vize Başvuru Merkezi'nde, seyahat amacınıza göre değişiklik gösteren, Norveç Konsolosluğu'nun schengen vize kabul prosedürlerine uygun olarak danışmanlık ve vize hizmeti verilmektedir.

Aşağıda bulunan vize tiplerinden, seyahat amacınıza uygun olan hakkında detaylı bilgi sahibi olup, uygun başvuru için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI !

Norveç vizesi dışındaki geçerli vizeler için:

Sahip olduğunuz geçerli vizeniz başvuru yapacağınız seyahat tarihlerinizin içerisinde bitiyor ise ve bu vizeniz Norveç vizesi dışında bir schengen vizesi ise başvurunuzu yapmanız için vizenizi o ülkenin konsolosluğundan iptal ettirmeniz gerekmektedir.

1- Başvuru formlarının yalnızca İngilizce olması gerekmektedir.İngilizce başvuru formu için link aşağıdadır.

Norveç Başvuru Formu - Norway Application Form

2- Vize başvuru tipinize göre evrak listesi ile (checklist) başvuruya gelmeniz gerekmektedir. Aşağıda bulunan link te tüm başvuru tiplerinize göre Evrak listeleri  (checklist) formatları mevcuttur. Questionaires adlı belgeyi her bir başvuru tipinin checklistinin(evrak listesinin ) altında bulunan formları başvuru sahibinin doldurması ve imzalaması ve başvuru evraklarının içerisinde bulunması gerekmektedir. Aşağıda bulunan linkte bütün bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılmaktadır.


https://www.norway.no/en/turkey/services-info/visitors-visa-res-permit/visitors-visa/#necessary-doc

3- Banka hesaplarının bankadan kaşeli ve imzalı olması gerekmektedir. Banka hesabınızın güncel bakiyesinde Norveç’te bulunacağınız her bir gün için en az 200 TL olması yeterli olacaktır.

4- Aile Arkadaş ziyaretlerinde ve ya Ticari başvuru tiplerinde eğer masraflar davet eden kişi tarafından karşılanıyor ise Norveç’ten gelen davetiye Norveç polisinin onayladığı (kaşelediği ) Norveç hükümetine ait olan davetiye olması şarttır. Bu belgenin adı UDI (Utlendingsdirektoratet Norwegıan directorate of Immigration )’dir. UDI belgenizin Norveç’ten davet eden kişi ve kurumun imzası ve polis tarafından kaşeli ve onaylı olması gerekmektedir. Eğer davet eden kişi ve ya kurum masrafları karşılamıyor ise ticari seyahatler için antetli kağıda yazılı olan davet mektubu, aile arkadaş ziyareti seyahatler için beyaz bir a4 kağıdına yazılmış davet mektubu ve davet eden kişiye ait vatandaşlık belgesi veya oturumunu sağlayan belgenin sunulması yeterli olacaktır.

5- Çalışıyorsanız ve ya şirket sahibi iseniz başvuru evraklarınız içerisindeki şirketinize ait görev ve izin yazınınız yalnızca İngilizce halini veya yeminli tercümandan İngilizceye çevrilmiş halini kabul etmekteyiz. Başvuru evraklarınız içerisinde sunduğunuz şahsi dilekçenizin İngilizce olması şarttır. Masraflarınızı karşılayan kişinin sizin için yazmış olduğu masraf yazısının İngilizce olması şarttır.

6- 18 yaşın altında ve anne ile babadan en az biriyle ve ya yalnız başına seyahat ediyorsa seyahat sırasında yanında olmayan anne ve babadan noter tasdikli muvafakatname sunulması şarttır ve bu belgenin İngilizce olarak veya yeminli tercümandan İngilizceye çevrilmiş olması şarttır.

7- Uçak rezervasyonlarınızın, otel rezervasyonlarınızın, Seyahat sağlık sigortalarınızın ve  öğrencilerin öğrenci belgeleri başvuru sırasında İngilizce olarak sunulması şarttır.

8- 3. Dünya ülkesi vatandaşlarının ( mülakata tabi olanlar ) Norveç başvurularını yapmaları için öncesinde Türkiye’de en az 6 aylık oturma izinlerinin bulunması şarttır.

 

Norveç Vize Tipleri
Lütfen hangi vize tipine başvuracağınız konusunda emin olunuz. Aşağıda vize tiplerini bulabilirsiniz.

Schengen bölgesine dahil olan Norveç, Schengen ülkelerine yönelik farklı seyahat amaçları için sınırlı süreli vize olan 'C' tipi vize başvurularını, Norveç Konsolosluğu'nun tek yetkilendirdiği başvuru merkezi olan As Visa Solutions Vize Merkezi aracılığı ile değerlendirmekte ve sonuçlandırmaktadır.

Turistik, ticari, aile akraba ya da arkadaş ziyareti, eğitim, kültürel ya da sportif faaliyet ve karayolu nakliyat amaçları için 'C' tipi Schengen vizesi maksimum 90 günlük kalışlar için verilmektedir. 90 günlük süre tüm schengen bölgesi için geçerli olup her bir ülkede 90 gün olarak değil, tamamında 90 gün bazında uygulanır. Bu maksimum 90 günlük süre ise 6 ay ile sınırlıdır. 90 günlük vize onayı alınmış ise bu süre "6" ay içerisinde geçirilebilir, ertelenemez ve bir sonraki vize için 6 ay bekleme süresi vardır.

BAŞVURU ÜCRETLERİ

Ücret listesi ve liste açıklamaları aşağıdaki gibidir. Başvuru merkezimizde vize ücretleri Euro ve nakit olarak tahsil edilmekte olup madeni para kabul edilmemektedir.  

 

VİZE BAŞVURU ÜCRETLERİ
BAŞVURU TÜRÜ
AÇIKLAMA
VİZE ÜCRETİ
SERVİS BEDELİ
TOPLAM
Başvuru Ücreti
Standart başvuru için ödenen ücrettir.

60€
25€
85€
Vip Başvuru Ücreti (yetişkinler için) 
İşlem süresini seyahat süresine bağlı olarak minimum süreye indirger, ayrıcalıklı ve deneyimli personel ile VİP özel oda'da başvuru işlemleri tamamlanır.

ÖNEMLİ NOT: 0 - 6 yaş arası çocuklar için 75€ / 6 - 12 yaş arası çocuklar için100€ vip hizmet bedeli ve vize ücretlendirmesi uygulanmaktadır. Belirtilen ücretler vize ücreti ve servis bedeli toplamıdır.

60€
100€
160€
Erken Saat Başvuru Hizmeti
Başvurularını mesai saatleri öncesinde bitirmek isteyenler için sunulan bir hizmettir. Sabah 06:30 - 08:15 arası hizmet verilir ve tüm ücretlendirme şartlarına ek 25 € olarak ücretlendirilir
-
25€
25€
Hafta Sonu Başvuru Hizmeti
Başvurularını Hafta sonu yapmak isteyenler için sunulan bir hizmettir. Cumartesi günleri  08:30 - 12:30 saatleri arasında hizmet verilir ve tüm ücretlendirme şartlarına ek 25 € olarak ücretlendirilir
-
25€
25€
0 - 6 Yaş Arası Çocuklar İçin
0 - 6 Yaş Arası Çocuk başvuruları için ödenen ücrettir.
0€
0€
0€
6 - 12 Yaş Arası Çocuklar İçin
6 - 12 Yaş Arası Çocuk başvuruları için ödenen ücretti
0€
25€
25€
HİZMET AÇIKLAMALARI DETAYLI BİR ŞEKİLDE AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.

 

VİZE BEDELİ ÖDEMEDEN BAŞVURU YAPILABİLEN DURUMLAR

 • Bilimsel araştırmalar, kar amacı gütmeyen projeleri için seyahat edenler.

 •  -    Bilimsel araştırmalar, kar amacı gütmeyen projelere katılacak olan 25 ve 25 yaş altı seyahat edenler ve katılımcılara uygulanır ve katılımcılardan sadece vize ücreti alınmaz. Erasmus projesi kapsamında başvuru yapan kişilere vize harç ve hizmet bedeli uygulanır.

  Not: Katılımcı başvuru sahiplerinden sadece vize ücreti alınmaz, As Visa Solutions Vize Başvuru Merkezi servis bedeli tahsil edilecektir.

 • AB ve AET üyesi ülke vatandaşı ile evli olanlar.

 •  -    AB ve AET üyesi ülke vatandaşları ile evli olan türk vatandaşlarından sadece aşağıdaki şartları taşıyor ise vize ücret bedeli alınmaz.

  AB Vatandaşı ile evli olan kişilerin başvurularında konsolosluk vize harcından muaf olması için gereken koşullar güncellenmiştir. Kişinin konsolosluk harcından muaf olması için AB vatandaşı olan eşi ile birlikte seyahat etmesi ve evlilik cüzdanı vatandaşlık olan ülkeye ait olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti evlilik cüzdanı konsolosluk harcından muaf olunması için yeterli değildir. Konsolosluk harcı ödeyen kişiler As Visa Solutions vize hizmet bedelinden muaf "değildir".

  Not: Başvuru sahiplerinden sadece vize ücreti alınmaz, As Visa Solutions Vize Başvuru Merkezi servis bedeli tahsil edilecektir.

AÇIKLAMALAR

 • Standart Başvurular

 •  -    Ortak başvuru salonumuzda tecrübeli gişe personellerimizin desteği ile başvuru yapabilirsiniz.

  Not: Başvurunuzun içeriği ve süreç hakkında bilgi verilecektir.

 • VİP Vize Başvuru Hizmeti

 •  -    VİP salonunda kişiye özel ayrıcalıklı başvuru imkanı sağlar, VİP hizmet ayrıcalıkları aşağıdaki gibidir.

 -    Karşılama hizmeti

           Başvuru sahipleri kapıda karşılanır vip ofisine kadar başvuru sahibine eşlik edilir.

 -    Tecrübeli çalışanlarımız tarafından kişiye özel personel, hizmet ve minimum bekleme süresi ile işlem yapılır.

 -    Vize başvurunuzun işlem süresini kısaltır. 

           VIP başvuruları minimum 4-5 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre Konsolosluğun inisiyatifi ile daha uzun ya da daha kısa olabilir.

 -    Fotokopi, bilgisayar çıktısı, dilekçe hizmeti ve form doldurma hizmeti

  Not: Yukarıda yer alan tüm hizmetler vip başvuru ücretine dahildir, Başvurunuzun içeriği ve süreç hakkında bilgi verilecektir.

   

AŞAĞIDAKİ ÜLKELER İÇİN UYGULANACAK VİZE ÜCRETLERİ
ÜLKE İSMİ
AÇIKLAMA
VİZE ÜCRETİ
SERVİS BEDELİ
TOPLAM
Azerbaycan
İşlem süresi minimum 15 gündür.
35€
25€
60€
Gürcistan
Kosova
Ermenistan
Rusya
Ukrayna
Moldova

 

AÇIKLAMALAR

 -    Konsolosluğun talebi doğrultusunda belirtilen ücretlerdir. ilgili ülke vatandaşları yine konsolosluk yönlendirmesi ile ücretlerde değişiklik yapılabilir.

  Not: Yukarıdaki ülke vatandaşlarının konsolosluk vize bedeli 35€ dur. Seyahat tarihlerine 15 günden daha az olması durumunda konsolosluk vize bedeline 35€ daha eklenir (toplamda 70€ ) her başvurudan As Visa Solutions Vize servis bedelide (As Visa Solutions Servis bedeli 25€) tahsil edildiğinden standart başvurularda toplamda 95€ vize bedeli ödenecektir.

   

EK SERVİSLER
SERVİS ADI
AÇIKLAMA
ÜCRETİ
FORM DOLDURMA HİZMETİ
Başvuru formlarınız gişedeki deneyimli personellerimiz tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulur.
20₺
FOTO KABİN BİZMETİ
Biometrik fotoğrafınızı 1 dakikadan kısa bir süre içerisinde başvuru merkezimizde çektirebilirsiniz.
25₺
KURYE SERVİSİ
UPS kargo güvencesi ile pasaportlarınızı dilediğiniz bir adrese gönderilir.
10 EUR
SEYAHAT SAĞLIK SİGORTA HİZMETİ
Seyahat sağlık sigortanızı başvuru merkezimizde yaptırabilirsiniz. Ücretler sigorta süresine göre değişmektedir. Detaylı bilgi için (0212) 225 00 61 nolu telefondan bilgi almanız gerekmektedir.
N/A
FOTOKOPİ VE ÇIKTI ALMA HİZMETİ
Sayfa başı olarak hesaplanmaktadır.
NOT: Kimlik fotokopisi 2₺ dir.
1₺
DİLEKÇE
Gişe personellerimiz tarafından talebiniz doğrultusunda düzenlenebilir.
2,5₺
 
 
 
4A HİZMET DÖKÜMÜ
Danışma personellimiz tarafından yardımcı olunacaktır.
5₺
VERGİ LEVHASI VE SİCİL GAZETESİ
Gişe personellerimiz tarafından talebiniz doğrultusunda sistemden çıkartılabilir.
5₺

 

AÇIKLAMALAR

 • Form Doldurma Hizmeti

 •  -    Deneyimli gişe personellerimiz tarafından başvuru formunuz eksiksiz bir şekilde doldurulur.

 • Foto Kabin Hizmeti

 •  -    Biometrik fotoğrafınızı 1 dakikadan kısa bir süre içerisinde başvuru merkezimizde çektirebilirsiniz.

 • Kurye Servisi

 •  -    UPS kurye güvencesi ile pasaportlarınız dilediğiniz bir adrese gönderilir.

 • Fotokopi ve Çıktı alma hizmeti

 •  -    Eksik evraklarınızı başvuru merkezimize mail göndertebilir, gönderttiğiniz mailin çıktısını alabilirsiniz. Gerekmesi durumunda evraklarınızın fotokopisini danışmadan çektirebilirsiniz.

 • Dilekçe Hizmeti

 •  -    Gişe personelimiz tarafından durumunuza uygun dilekçeler düzenlenebilir. onayınız doğrultusunda çıktı alınıp dosyanıza eklenebilir.

As Visa Solutions Vize Başvuru Merkezi Türkiye’deki ve Macaristan’daki tüm resmi tatillerde kapalıdır. 2018 Türkiye ve Macaristan resmi tatil günleri aşağıdadır :

2018 Yılı Macaristan Konsolosluğu Resmi Tatilleri
Tarih
Gün
Tatil Açıklaması
15 Temmuz 2018
Pazar
Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü
20 Ağustos 2018
Pazartesi
Kurban Bayramı Arefesi
21 - 24 Ağustos 2018
Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma
Kurban Bayramı
30 Ağustos 2018
Perşembe
Zafer Bayramı
29 Ekim 2018
Pazartesi
Cumhuriyet Bayramı
31 Aralık 2018
Pazartesi
Yılbaşı

As Visa Solutions Schengen Vize Başvuru Merkezi, Macaristan, Portekiz, Norveç ve Slovenya ülkelerine ait Schengen vizesi için Türkiye'nin tüm illerinden başvuru almaktadır.